חיפוש
  • מיכל עומרי

תשירי לי משהו

עודכן: 18 באוק׳ 2021

שיר "שלוף" - ולמה זה כל כך חשוב שיהיה לפחות אחד כזהריו, ברזיל, אני יושבת עם חבריי המטיילים בטיול אחרי צבא בפאב. בפינה מנגנים ושרים פסנתרן וגיטריסט.

"מיכל, מה איתך? אולי תעלי לשיר?" אמר לי אחד החבר'ה שידע שאני שרה.

אני קצת מסמיקה וקצת מתביישת "מה פתאום, נראה לך?", אבל לפני שאני מספיקה להבין מה קורה, הוא פונה למלצרית ואומר לה: "חברה שלי שרה, היא יכולה לעלות לשיר כמה שירים?".

לא חשבתי שזה באמת הולך לקרות, אבל כעבור כמה דקות, מזמין אותי הפסנתרן לעלות. הוא והגיטריסט מפנים לי את מקומם, ואני קצת בהלם לא מאמינה שזה בכלל קורה, אבל הבמה קוראת לי, ואני אוהבת במה. מזל שהייתי מוכנה.

היו לי כמה שירים שידעתי לנגן בעל פה, שידעתי שאני שולטת בהם ויכולה לבצע אותם בקלות ובכל רגע.

"שירי שלוף" קראתי להם. התחלתי לשיר וכולם השתתקו כדי להקשיב. אנשים שיצאו החוצה לדבר ולעשן, נכנסו פנימה כדי לראות מה מתרחש, והפאב התמלא בקהל. שרתי שנייים-שלושה שירים ופיניתי בחזרה את הבמה לצמד הנגנים. אנשים ניגשו אליי והחמיאו בפורטוגזית, ואני שוב מסמיקה כולי, חוזרת לשולחן עם החברים ובלב שלי מודה לאותו חבר ש"דחף" אותי לעלות ולשיר באותו ערב.


המסקנה שלי מאותה החוויה ומעוד הרבה הזדמנויות שהגיעו אחריה, היא שכל מי ששר ואוהב לשיר צריך שיהיה לו שיר שלוף או שניים. כך אני ממליצה גם לתלמידים ולתלמידות שלי.

מה זה שיר שלוף? שיר שאני יכולה לשלוף בכל רגע, גם כשמתקילים אותי, ואני יודעת שאני שרה אותו מעולה.

זה שיר שביצעתי אותו אלף פעם ובכל פעם הוא יוצא לי טוב. תמיד, מאה אחוז מהפעמים.

זה יכול להיות שיר שהוא קל יותר לביצוע, העיקר שהוא יחמיא לי מאוד, ואני יודעת שהוא תמיד ישרת אותי לטובה.


למה זה מומלץ וחשוב?

שיר שלוף זה שיר שבונה אצלנו ביטחון.

זה שיר שבכל פעם שתיפול בחלקנו ההזדמנות לשיר, גם אם לא נתכונן מראש, נוכל לבצע אותו בביטחון מלא.

ההזדמנות הזו יכולה להיות באודישן, בבמה פתוחה, מול חברים ומשפחה, הצעה פתאומית להופעה, ערב קריוקי וכו'. במקום שנתבייש ונוותר, נבחר בהזדמנות לבצע ולהופיע בכיף ובלי חשש.


42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול